1. Anasayfa »
  2. Blog

İngilizce Dersine Nasıl Çalışılır?

İngilizce dersi, başlangıç olarak ilkokulun ikinci sınıfından dördüncü sınıfına kadar verilir. Erken yaşlarda İngilizce eğitimi verilmesi, çağdaş toplumlar tarafından her zaman uygulanmaktadır. İngilizce dili, birçok ülkede konuşulmaktadır. En çok konuşulan diller arasında İngilizce, Almanca ve Rusça dilleri vardır. Birçok okulda bu dil derslerinden sadece İngilizce dersi verilmektedir. Özel okullarda veya yüksek öğretim kurumlarında seçmeli olarak diğer dilleri de tercih edebilirsiniz.

İngilizce dersi bir konuşma dili olduğundan aynı Türkçe gibi belli kurallara ve düzene sahiptir. Türkçeden farklı olarak yüklem özneden sonra gelir. Bu durum da öğrencilerin zorlanmasına sebep olmaktadır. İngilizce gramer konusunda başarılı olmak için ana hatlarıyla inceleme yapabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlük kullanarak kelime öğrenmelisiniz. Kısa süreli bir başarı için elbette kelimeleri ezberleyebilirsiniz fakat kelimenin tam olarak öğrenilmesi için, o kelimeyi cümle içinde kullanmaya özen göstermelisiniz.

 İngilizce Dersinde Nasıl Başarılı Olurum?

İngilizce dersine çalışırken yanınızdan ayırmayacağınız birkaç nesne bulunmaktadır. Bunlardan ilki İngilizce-Türkçe sözlüktür. Bu sözlük sizlere kelime anlamları ve yazılışı ile ilgili çok fazla yardım edecektir. Bunun yanında bazı sözlükler, İngilizce kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini de yazmaktadır. Kitap şeklinde olanların yanında elektronik sözlükler de kullanabilirsiniz.

İngilizce dersinde başarı yakalamak için gerekli olan diğer bir olgu ise cümle ve metin çevirmektir. İngilizce metinleri Türkçeye çevirmek sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Tüm bu çeviri ve sözlük çalışmalarının yanında eğlenceli bir öğrenme şekli olan alt yazılı filmleri izlemek, sizlerin hem telaffuz çalışmalarınızda hem de cümle kurma çalışmalarınızda yanınızda olacaktır. Bunun bir diğer versiyonu da İngilizce şarkılardır. İngilizce şarkılara eşlik ederek ve sözlerini çevirerek eğlenceli vakit geçirebilir, İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.